موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

فقط 3 مورد از هر 1000 اختراع در دنیا به تجاری‌سازی می‌رسد | موسسه پلکان

 

معاون بنیاد ملی نخبگان کشور:

فقط 3 مورد از هر 1000 اختراع در دنیا به تجاری‌سازی می‌رسد


ثبت علامت تجاری، ثبت اختراعمعاون بنیاد ملی نخبگان کشور اظهار کرد: از هر یک‌هزار اختراع در دنیا، فقط 3 مورد به مرحله تجاری‌سازی می‌رسد.

 

 

 

 

 

 

غلامعلی منتظر در چهاردهمین گردهمایی سراسری مدیران حوزه تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی که به میزبانی سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، با اشاره به اینکه طبق آمار جهانی از هر یک‌هزار اختراع، فقط 3 مورد به مرحله تجاری‌سازی می‌رسد، گفت: از آغاز فعالیت این نهاد 3 هزار مورد اختراع به بنیاد نخبگان عرضه شده است که از این تعداد نیمی به جهت علمی نبودن و یا قابلیت تجاری‌سازی نداشتن، کنار گذاشته شده و 1500 اختراع مابقی را از ابتدا تا انتها بررسی کردیم  و 260 تا 270 مورد آن تایید شد که اگر بتوانیم در بهترین حالت خود 30 مورد را به مرحله ایجاد شرکت برسانیم، کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ایم.

منتظر با اشاره به چهار رکن اصلی بنیاد نخبگان افزود: به دنبال کشف نیروهای خلاق و شناسایی آن‌ها برای کمک به این افراد هستیم تا جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و بتوانیم از مزایای حضور آن‌ها بهترین استفاده را ببریم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره رویش می‌تواند محل شناسایی این خلاقیت‌ها باشد، افزود: این جشنواره آخرین جشنواره امسال است و پیش از این شش جشنواره هر دو ماه یک بار برگزار شد و این دوره از جشنواره در پهنه شمال‌غرب و با حضور چهار استان برگزار می‌شود که در بخش داوری این دوره، تعدادی از داوران جزو داوران ملی و بخشی هم مربوط به اعضای این استان‌ها هستند.

معاون بنیاد ملی نخبگان کشور اظهار کرد: طی یک فرآیند 5 ساله از اختراعات حمایت می‌کنیم تا آن‌ها را در مرحله اول از یک شرکت حقیقی به حقوقی تبدیل کنیم که در راستای این مهم از مشاوران مالی برای دریافت مشاوره استفاده می‌کنیم. همچنین پس از گذشت یک سال شرکت افتتاح می‌شود و در گام دوم این شرکت را مورد حمایت قرار می‌دهیم و در طی سه سال از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت‌شان می‌کنیم و زمینه توسعه بازارهای منطقه‌ای، کشوری و یا بین‌المللی را بر اساس شرایط موجود فراهم
می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای هر اختراع در حدود 300 میلیون تومان هزینه می‌شود، گفت: پس از گذشت این دوره پنج ساله، شرکت‌های ایجاد شده می‌توانند وام‌های 5 میلیارد ریال از صندوق شکوفایی و نوآوری دریافت کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :