موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ثبت برند در کردستان عراق(ثبت علامت تجاری در کردستان عراق) | موسسه پلکان

 

ثبت برند در کردستان عراق (ثبت علامت تجاری در کردستان عراق)

 

کردستان عراق یا اقلیم کردستان منطقه ای خود مختار در بخش شمالی کشور عراق است. کردستان عراق از شرق با ایران از شمال با ترکیه و از غرب با سوریه هم‌مرز است. مرکز کردستان عراق، اربیل است از آنجا که کردستان عراق از لحاظ جغرافیایی منطقه ای منقطع از دریا تلقی می شود که هیچگونه دسترسی به آبهای آزاد برای صادرات و واردات ندارد لذا وابستگی آن به کشورهای همسایه برای تامین نیازهای اقتصادی غیرقابل انکار است. 

همچنین کردستان عراق به دلیل نوپا بودن حکومت و نداشتن زیرساختهای اقتصادی برای تولید یکی از مصرفی ترین مناطق خاورمیانه شناخته می شود.به همین دلیل  بازار مصرفی و وابستگی شدید اقتصادی اقلیم کردستان به کشورهای همسایه برای رفع نیازهای اقتصادی حکومت اقلیم کردستان را بسیار آسیب پذیر ساخته است.

امروزه کردستان عراق از لحاظ اقتصادی برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم همواره وابسته و تحت تاثیر ایران است.بنابراین کردستان عراق یکی از بازارهای اصلی ایران محسوب می شود و این امر شرایط لازم برای سو استفاده از علامت تجاری کالاهای ایرانی توسط افراد سود جو را فراهم می کند بدیهی است که تجار و بازرگانان ایران  باید برای حفظ اعتبار علامت تجاری (برند) خود آن را در این اقلیم به ثبت برسانند. 

طبق بررسی های صورت گرفته هیچ ارگان و سازمان جهانی به لحاظ بین الملی ، استقلال کردستان عراق را به رسمیت نشناخته است با این حساب اقلیم کردستان عراق قوانین مقرراتی برای خود وضع نموده است.

کردستان عراق دارای پارلمان جداگانه ای از عراق بوده و کردستان عراق ادعای استقلال و خود مختاری دارد. لذا به تجار و بازگانانی که کردستان عراق بازار هدف شان می باشد پیشنهاد می گردد به منظور جلوگیری از هر گونه سو استفاده احتمالی و در راستای ایجاد حمایت حقوق بین المللی کامل در بازار کردستان عراق، نسبت به ثبت علائم تجاری خود به طور جداگانه در کردستان عراق، اقدام نمایند. منطقی است که به منظور تسهیل در صادرات و جلوگیری از بروز هرگونه تنش و مشکلات عدیده، به منظور دریافت حمایت کامل حقوقی و صیانت از برند، ثبت علائم تجاری هم در بغداد و هم در کردستان عراق انجام می شود. این موسسه به منظور بالا بردن ضریب امنیت صیانت از برند های ایرانی، ثبت برند در کردستان عراق را شرایط ویژه و در زمان کوتاهی اجام می دهد.

 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در تاریخ سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵