موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

پشتیبانی از فناوران و نوآوران حوزه کشاورزی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران | موسسه پلکان

پشتیبانی از فناوران و نوآوران حوزه کشاورزی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران


ثبت اختراع - حمایت از نخبهکارگروه کشاورزی و منابع طبیعی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به تازگی حمایت از طرح‌های جدیدی در این حوزه را تایید کرد.

 

 

 

 

کمک و حمایت از پژوهشگران، فناوران و  نوآوران در حوزه های مختلف علمی فعالیتی است که می تواند به توسعه و گسترش هر یک از این حوزه ها و در نهایت پیشرفت کشور کمک کند. در این میان کشاورزی حوزه ای مهم برای هر کشوری محسوب می شود چرا که امنیت غذایی هر جامعه ای را تامین می کند.

حمایت از فناوران و نوآوران در این حوزه با ورود ایده و خلاقیت نیز باعث تسریع فعالیت‌ها و پایداری در این حوزه می شود. کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی یکی از بخش هایی است که طرح‌های پژوهشی محقان را حمایت می‌کند.

 

منبع: ایسنا

در آخرین جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران،  14 طرح پژوهشی و 4 طرح پسا دکتری بررسی شد و در نهایت 8 طرح برای حمایت مورد تایید قرار گرفت. علوم جنگلداری، آبخیزداری، شیلات، زراعت و فیتوشیمی زمینه برخی از این طرح‌ها است. البته پس از پایان هر طرح دستاوردی را خواهد داشت که برخی از آنها چاپ مقاله علمی و پژوهشی، ساخت دستگاه، تولید نرم افزار، ثبت اختراع و برگزاری کارگاه آموزشی است.

این کارگروه طرح‌های پژوهشی که مشوق تولید محصولات کشاورزی با اتکا به استعدادهای بومی هستند را مورد توجه قرار می‌دهد تا در بخش‌های مختلف کشاورزی و منابع طبیعی، با تصویب و اجرای طرح‌های لازم در پیشبرد اهداف و بهره‌وری هر چه بیشتر از آب و خاک و اراضی کشاورزی گام‌های موثری برداشته شود.

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :