موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ساخت لوله داخل نای قابل انعطاف در کشور | موسسه پلکان

 

ساخت لوله داخل نای قابل انعطاف در کشور


اختراع  لوله داخل نای قابل انعطاف در کشور توسط مخترع مشهدیمحققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موفق به ساخت لوله داخل تراشه‌ای (نای) قابل انعطاف شدند.

 

 

 

 

 

 

 

سید حسین ذوقی، کارشناس ارشد بیهوشی و مراقبتهای بهداشتی بیمارستان امام رضا(ع) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازنده این محصول، یکی از کاربردهای این لوله را مخصوص بیماران با لوله گذاری سخت عنوان کرد و افزود: استفاده از این لوله ضریب موفقیت در لوله گذاری نای را دو چندان می‌کند و این ویژگی را دارد که افراد کم تجربه در مراکز درمانی و اورژانس براحتی و با اطمینان از آن استفاده کنند.

وی، سهولت استفاده از آن را در تمامی بیمارانی که نیاز به انتوباسیون دارند، از دیگر ویژگی‌های این لوله برشمرد و اضافه کرد: این لوله در بیماران با درجه لوله گذاری سخت متناسب با شکل آناتومیک دهان - حلق و حنجره قابل استفاده است و انعطاف لازم در این زمینه را دارد و نیازبه شدت عمل در لارنگوسکوپی و انتوباسیون و همچنین نیاز به اکستانسیون شدید در قوس گردنی را ندارد.

وی قابلیت دیگر این لوله را جلوگیری از استفاده کورکورانه در لوله گذاری‌های سخت و موارد خاص عنوان کرد، به دلیل اینکه کاملا شفاف و حاجب اشعه است.

ذوقی، طراحی این لوله پزشکی را حاصل گمانه زنی در بخش درمان و حمایت فکری دوستان نزدیک خود در بخشهای درمانی و راهنمایی‌های استادان بیهوشی دانست و خاطرنشان کرد: دلایل متعدد، از جمله نبود تجارب قبلی در این زمینه باعث شد که ساخت این قطعه زمانبر شود و حدود سه ونیم سال بطول بینجامد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :