موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

جستجوی اختراعات در سطح داخلی | موسسه پلکان

راهنمای جستجو در بانک اطلاعات اختراعات ماقبل سال 1391 از طریق سایت روزنامه رسمی:

راهنمای جستجو در بانک اطلاعات اختراعات سال 1392 به بعد از طریق سایت روزنامه رسمی:

 

جستجوی اختراعات در سطح داخلی

 

به تازگی اداره مالکیت صنعتی کشور به طور آزمایشی موتور جستجوی اینترنتی اختراعات را راه اندازی کرده است که البته خیلی قابل اعتماد نیست ، ولی می توان آنرا فال نیک دانست و می توان جهت جستجوی اختراع از آن بهره جست. جهت استفاده از این موتور جستجو می توانید بر روی آیکون ذیل کلیک کنید.

 

جستجوی اختراعات ثبت شده در ایران

 

نکته قابل توجه در این موتور جستجوی اختراع ، نمایش توصیف ، نقشه و ادعاهای اختراع می باشد که در گذشته امکان پذیر نبود. شما می توانید جهت جستجوی اختراع مورد نظر ، برخی از کلمات کلیدی مربوط به موضوع اختراع را در قسمت "عنوان اختراع" وارد نمائید و سپس دکمه جستجو را بفشارید.

 

 یکی دبگر از روش های جستجوی اختراع که در گذشته استفاده می شد استفاده از بانک اطلاعات سایت روزنامه رسمی کشور می باشد.

از آنجا که تمامی اختراعات داخلی در روزنامه رسمی کشور به چاپ می رسد ، می توان برای جستجوی اختراعات ثبت شده از سایت روزنامه رسمی بهره جست.

نکته قابل توجه اینکه سایت فوق الذکر فقط حاوی نام اختراع به همراه شماره ثبت و اسامی اختراع می باشد و فاقد اسناد و اطلاعات مربوط به اختراع است.

 

جهت جستجوی اختراعات ماقبل سال 1391 به لینک زیر مراجعه نماید:

http://www.gazette.ir/Archive/Index.asp

 

و برای جستجوی اختراعات سال 92 به بعد به لینک زیر مراجعه فرمائید.

http://www.rooznamehrasmi.ir/News/NewsList.aspx

 

راهنمای جستجو در بانک اطلاعات اختراعات ماقبل سال 1391 از طریق سایت روزنامه رسمی:

جهت جستجو در این سایت شما باید برای هر سال به طور جداگانه جستجو کرده و از منوی مربوط به تعیین سال ، سال مورد نظر را انتخاب نمائید. همچنین در قسمت "جستجو در"  گزینه  "عنوان و متن" را انتخاب نموده و در قسمت عبارت جستجو ابتدا لغت "اختراع" را نوشته و در ادامه آن یک یا چند کلمه کلیدی مربوط به موضوع اختراع را بنویسید و در انتها دکمه جستجو را بفشارید. در ادامه آگهی های مربوط به اختراع ثبت شده در آن سال نمایش داده خواهد شد.

به عنوان مثال اختراع ما "داروی کاهنده فشار خون" است، پس کلمات کلیدی مربوط به موضوع اختراع ؛ "دارو"  و "فشار خون" می باشد ، لذا جهت جستجو  در قسمت عبارت جستجو می نویسیم "اختراع دارو فشار خون" یا "اختراع فشار خون" ، نکته قابل توجه اینکه حتماً در قسمت "جستجو در"  گزینه  "عنوان و متن" را انتخاب نمائید.

 

راهنمای جستجو در بانک اطلاعات اختراعات سال 1392 به بعد از طریق سایت روزنامه رسمی:

جهت جستجو در این سایت شما باید در قسمت "نوع آگهی" گزینه "ثبت اختراع" را انتخاب نمائید و سپس همانند آنچه در بالا گفته شد ، در قسمت عبارت جستجو ابتدا لغت "اختراع" را نوشته و در ادامه آن یک یا چند کلمه کلیدی مربوط به موضوع اختراع را بنویسید و در انتها دکمه جستجو را بفشارید. در ادامه آگهی های مربوط به اختراعات ثبت شده در سال 1392 نمایش داده خواهد شد.

 

نوشته شده توسط محمد علی میرزابابایی در تاریخ جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲