موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

طراحي پرتال اختراعات بخش تجاري سازي جشنواره هاي نوآوري و شكوفايي | موسسه پلکان

 

طراحي پرتال اختراعات بخش تجاري سازي جشنواره هاي نوآوري و شكوفايي    

 

طراحي پرتال اختراعات بخش تجاري سازيدبیر كل ششمین جشنواره بین‌المللی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی از  طراحي پرتال اختراعات بخش تجاري سازي جشنواره هاي نوآوري و شكوفايي خبرداد.

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر آریا الستی در نشست خبری ششمین جشنواره نوآوری و شکوفایی که صبح امروز در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد،ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی با همکاری سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری طی روزهای 14 تا 17 بهمن ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران گفت:رویکرد اصلی جشنواره بهره برداری حداکثری از سرمایه ها و منابع مالی مردمی و بخش خصوصی در جهت تجاری سازی اختراعات است.

دبیر كل ششمین جشنواره بین‌المللی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی با بیان این که شناسنامه‌ کامل اختراعات سه، چهار سال گذشته تهیه و تکمیل شده است، گفت: در این راستا پرتالی طراحی شده که اطلاعات تمامی اختراعاتی که در سالیان گذشته در جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای حضور داشته‌اند در آن قرار گرفته‌اند که در جشنواره امسال ارائه خواهد شد تا سرمايه گذاران حاضر در جشنواره با اخترعات به راحتي آشنا شوند.

دكتر الستی با بیان اینکه تاکنون 12هزار اختراع در جشنواره هاي منطقه اي، استاني و ملي اختراعات بنیاد ملی نخبگان مورد داوري قرار گرفته اند، ‌تصریح کرد: از این تعداد، دو هزار اختراع تاکنون موفق به كسب تاييديه سطح 3 اختراعات بنياد شدند كه شناسنامه اوليه براي آنها تهيه شده و بیش از 500 طرح نیز دارای طرح کسب و کار هستند.

وی همچنین اعلام کرد: در جهت آن که به خلاقان و نوآوران کشور ایده‌هایی ارائه کنیم حدود یک سال است که با همکاری موسسه‌ای 200 حوزه فناوری که باید ایده‌ها در آن پردازش یابند استخراج شده است که این موارد نیز در قالب یک سی‌دی تهیه و به تمامی شرکت‌کنندگان جشنواره ارائه خواهد شد.

دكتر الستی درخصوص حجم سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در زمان و پس از جشنواره‌های سالهای گذشته گفت: در سومین جشنواره نوآوری و شکوفایی، حجم سرمایه‌گذاری در زمان جشنواره حدود 3.5 میلیارد تومان و همچنین حجم سرمایه‌گذاری بعد از جشنواره بیش از 10 میلیارد تومان بود.

دبیر كل ششمین جشنواره بین‌المللی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی اضافه کرد: همچنین در جشنواره نوآوري و شكوفايي چهارم حجم سرمایه‌گذاری در زمان برگزاري جشنواره چهار میلیارد تومان و بعد از جشنواره بیش از 14 میلیارد تومان قرارداد سرمايه گذاري منعقد شد.

به گفته الستی در جشنواره پنجم نیز 9.4 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری در زمان جشنواره بود و 50 میلیون دلار نیز تفاهم‌نامه تامين تجهيزات به امضاء رسید و حجم سرمایه‌گذاری‌های بعد از جشنواره نیز بیش از 10 میلیارد تومان بود.

وی دو پدیده جدید این جشنواره را حضور فن بازار و بازار ایده عنوان کرد و گفت: هدف از فن بازار در مرحله اول آموزش و فرهنگ‌سازی به صاحبان اختراع است .

دكتر الستي در پايان از دعوت  حدود 5 هزار سرمايه گذار براي حضور در ششمین جشنواره بین‌المللی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی خبرداد.

 

منبع : بنیاد ملی نخبگان

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :