موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ثبت برند در تاجیکستان | موسسه پلکان

 

ثبت برند در تاجیکستان 


تاجیکستان یا جمهوری تاجیکستان کشوری در آسیای میانه است. این کشور از جنوب با افغانستان، از باختر با ازبکستان، از شمال با قرقیزستان، و از خاور با چین همسایه‌است. پایتخت کشور تاجیکستان شهر دوشنبه است. 

 

ثبت برند ف ثبت برند در تاجیکستان


یکی از کشورهای هدف ایران  در حوزه صادرات کشور تاجیکستان است. بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی بدون توجه به ثبت برند خود در این کشور، محصولات خود را صادر میکنند و همین امر شرایط سو استفاده افراد سود جو را فراهم نموده است. 
پیشنهاد موسسه دارایی های فکری و فناوری پلکان به تولید کنندگان ایرانی این است که هرچه سریعتر جهت ثبت برند خود در تاجیکستان اقدام نمایند. 


خدمات ثبت علائم تجاری  در تاجیکستان
ثبت علائم تجاری یا برند در هر کشور سبب می شود مالکیت استفاده از آن علامت تجاری در آن کشور در انحصار مالک آن برند قرار گیرد و از هرگونه سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری شود. 
در حقیقت پس از ثبت برند در تاجیکستان ، مالک آن برند می تواند با اطمینان خاطر صادرات محصولات خود را به تاجیکستان انجام داده و همچنین علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از آن علامت یا مشابه آن استفاده کند ، در دادگاه اقامه دعوی نموده و طبق قانون از حقوق خود دفاع کند. در واقع ثبت برند در تاجیکستان باعث حفاظت از آن برند و در نتیجه بازارهای آن شرکت می شود.


برای ثبت علائم تجاری در تاجیکستان چه باید کرد ؟
بر طبق قوانین ثبت علامت تجاری کشور تاجیکستان متقاضی ثبت علامت تجاری باید شخصا و یا توسط وکیل به صورت حضوری اقدام به گذراندن مراحل قانونی ثبت نماید. اما از آنجا که مراجعه حضوری برای تولیدکنندگان امری سخت بوده و اعتماد به نمایندگان خارجی نیز امری نادرست است، مراجعه به کارگزاری مجرب و ایرانی می تواند بهترین گزینه برای ثبت برند در کشور مذکور باشد. در این راستا موسسه پلکان به عنوان کارگزار خدمات ثبت برند توسط وکلای کارآزموده و مجرب، قادر است تمامی مراحل ثبت علامت تجاری در کشور تاجیکستان را بر عهده گرفته و در صورت سوء استفاده از علائم تجاری ثبت شده در این کشور ها توسط تیم حقوقی خود اقامه دعوا نماید

مدت زمان مورد نیاز جهت ثبت علامت تجار ی 
مدت زمان مورد نیاز جهت ثبت از زمان عقد قرارداد و تحویل مدارک طبق قوانین ثبت علامت تجاری در کشور  مذکور حدود 8 ماه می‌باشد.

نوشته شده توسط مدیریت سایت در تاریخ يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵