موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ثبت برند در امارات متحده عربی (ثبت برند در دبی) | موسسه پلکان

 

ثبت برند در امارات متحده عربی (ثبت برند در دبی)

امارات متحده عربی، کشوری در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان، در خاورمیانه که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است دبی یکی از شهر های واقع در این کشور است.

امارات متحده عربی (دبی) بر اساس آمار به دست آمده در خصوص صادرات به این کشور جایگاه سوم بازارهای هدف صادراتی ایران را در اختیار دارد و به نوعی یکی از دروازه های تجارت خارجی ایران است بر اساس آمار مقدماتی تجارت ایران در سال 1394، صادرات ایران به این کشور به رقم چهار میلیارد و 922 میلیون دلار رسید که این رقم 13.77 درصد از کل تجارت صادراتی ایران به جهان را تشکیل می‌دهد که به لحاظ وزنی نیز صادرات به این کشور سهمی معادل 11.06 درصدی از کل تجارت ایران دارد.

روابط امارات متحده عربی و ایران ریشه‌ای عمیق دارد. امارات متحده عربی پیمان نامه‌های اقتصادی نزدیکی را با ایران برقرار کرده است. بنابراین کالاهای ایرانی در بازار امارات متحده عربی جایگاه ویژه ای دارند لذا عدم توجه تولیدکنندگان ایرانی به ثبت برند در این کشور میتواند مشکلات جبران ناپذیری را برای صاحبان برند به وجود آورد و سهم خود را برای همیشه در بازار امارات متحده عربی از دست بدهند.

ثبت علامت تجاری یا برند در کشور امارات متحده عربی (ثبت برند در دبی) سبب می شود مالکیت استفاده از آن علامت تجاری در این کشور در انحصار مالک آن برند قرار  گیرد و از هرگونه سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری شود.

پس از ثبت علامت تجاری در کشور امارات متحده عربی (ثبت برند) ، مالک آن علامت می تواند با اطمینان خاطر صادرات محصولات خود را به این کشور انجام داده و همچنین علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از آن علامت یا مشابه آن استفاده کند ، در دادگاه اقامه دعوی نموده و طبق قانون از حقوق خود دفاع کند .در واقع ثبت علامت تجاری یا ثبت برند باعث حفاظت از آن برند و در نتیجه بازارهای آن شرکت می شود.

برای ثبت علائم تجاری در امارات متحده عربی (ثبت برند در دبی) چه باید کرد ؟

بر طبق قوانین امارات متقاضی ثبت علامت تجاری در امارات باید شخصا و یا توسط وکیل به صورت حضوری اقدام به گذراندن مراحل قانونی ثبت نماید. اما از آنجا که مراجعه حضوری برای تولیدکنندگان امری سخت بوده و اعتماد به نمایندگان خارجی نیز امری نادرست است، مراجعه به کارگزاری مجرب و ایرانی می تواند بهترین گزینه برای ثبت برند در کشور مذکور باشد. در این راستا  موسسه پلکان به عنوان کارگزار خدمات ثبت برند در امارات توسط وکلای کارآزموده و مجرب، قادر است تمامی مراحل ثبت علامت تجاری در امارات را بر عهده گرفته و در صورت سوء استفاده از علائم تجاری ثبت شده در این کشور توسط تیم حقوقی خود اقامه دعوا نماید

مدت زمان مورد نیاز جهت ثبت علامت تجار ی در امارات متحده عربی (ثبت برند در دبی)

مدت زمان مورد نیاز جهت ثبت از زمان عقد قرارداد و تحویل مدارک طبق قوانین ثبت علامت تجاری در امارات متحده عربی حدود 12 ماه می‌باشد.

نوشته شده توسط مدیریت سایت در تاریخ پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵