موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

راه حل جدید برای شارژ تلفن همراه در زمان قطعی برق | موسسه پلکان

 

راه حل جدید برای شارژ تلفن همراه در زمان قطعی برق

راه حل جدید برای شارژ تلفن همراه در زمان قطعی برقکاربران گوشی‌های هوشمند بزودی می‌توانند از ابزار جایگزین برای حل معضل قطعی برق که بخشهای زیادی از فقیرترین قاره جهان با آن درگیر هستند، استفاده کنند.

 

 

 

 

 

شرکت انگلیسی انرژی هوشمند از آزمایش موفق این شارژ قابل حمل متکی بر سلولهای سوخت هیدروژن در نیجریه در پنج ماه گذشته، قصد دارد یک میلیون فقره از آنرا تا اواسط دسامبر در نیجریه و آفریقای جنوبی توزیع کند.

این شارژر برای پشتیبانی از گسترش تلفنهای هوشمند و تبلت در کشورهایی طراحی شده که تلفن همراه در آنها به تغییر زندگی و کار کمک کرده است.

انجمن GSMA که شامل حدود 800 اپراتور تلفن همراه در جهان است، در آخرین گزارش خود اظهار کرده بود که تلفنهای هوشمند در ارتقای دسترسی به اینترنت توسط تلفن‌های همراه در کشورهای جنوب صحرای آفریقا نقش کلیدی داشته است.

شرکت اریکسون پیش‌بینی کرده که ترافیک تلفنهای هوشمند در آفریقا بین سالهای 2013 تا 2016 تا 10 برابر افزایش خواهد داشت که در طول آن حدود 476 میلیون دستگاه مورد استفاده خواهد بود. از آنجائیکه تلفنهای هوشمند از نیروی زیادی استفاده می‌کنند و باید هر چهار ساعت یکبار آنها را شارژ کرد، نقش یک شارژر قابل اتکا در مناطق بدون برق اهمیت زیادی دارد.

این شارژرهای هیدروژنی که براحتی درون کیف دستی جا می‌شوند، از یک سلول سوخت و یک کارتریج چندبار مصرف تشکیل شده که می‌توان پس از پایان عمر آنرا از دستگاه جدا کرد.

به گفته سازندگان، خرید یک کارتریج جدید برای شارژر هزینه‌ای کمتر از پنج دلار برای مصرف کنندگان در پی خواهد داشت.

علاوه بر این شرکت، یک سازنده ژاپنی موسوم به Aquafairy نیز در حال ساخت شارژرهای دارای سلول سوخت است.

شرکتهای دیگر مانند Solarway در دبی به برپایی کیوسکهای خورشیدی برای جوامعی پرداخته است که به شبکه برق وصل نبوده و هر کدام از آنها می‌توانند روزانه تا 40 تلفن همراه را شارژ کنند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :