موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

۸۰ اختراع، کاندید فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران شدند | موسسه پلکان


۸۰ اختراع، کاندید فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران شدند


ثبت اخترع - ثبت علامت تجاریدر نخستین فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران پس از چند مرحله داوری، ۸۰ اختراع کاندید شدند.

 

 

 

 

 

 

 

کنفرانس خبری اختتامیه نخستین فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران برگزار شد.

پیمان سرحدی دبیرکل فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران در این نشست گفت: دبیرخانه دایمی جایزه بزرگ ایران در آذرماه سال ۹۳ تاسیس شد؛ دبیرخانه برای جذب اختراعات و ایده‌های فناورانه شروع به فعالیت کرد و در خرداد ماه ۹۴ فراخوان اولیه ارسال اطلاعات شروع به کار کرد.

وی با اشاره به استقبال گسترده برای ثبت‌نام در این دبیرخانه افزود: تعداد یک‌هزار و ۸۲۳ نفر ثبت‌نام اولیه انجام دادند و در بهمن ماه ۹۴، یک‌هزار و ۱۲۹ اختراع به دبیرخانه ارسال شد؛ ۷۲۳ اختراع به مرحله بعد راه یافتند که پس از چند مرحله داوری اختراعات ارسالی، ۳۸۹ اختراع برگزیده شد و در ۲۷ تا ۲۹ مرداد ماه مرحله داوری حضوری انجام شد و ۸۰ اختراع کاندید شدند که از میان آنها تاکنون ۲۰ اختراع، تجاری‌سازی شدند.

دبیرکل فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران درباره حضور شهرستان‌ها در این رویداد بیان کرد: بیشتر ایده‌ها و اختراعات از استان‌های فارس، مازندران، اصفهان و تهران بوده است.

وی از کمپین "برمی‌گریم" خبر داد و گفت: این کمپین به وسیله نخبگان شاغل و محصل در خارج از کشور تشکیل شده و ویدئوهای یک دقیقه‌ای برای حمایت از فعالیت‌هایی که نخبگان برای نخبگان انجام می‌دهند، در این کمپین ارسال می‌شود.

در ادامه مصطفی حسنی دبیر شورای سیاستگذاری رویداد جایزه بزرگ اختراعات ایران درباره ارتباط سازمان مناطق آزاد با این فستیوال گفت: با توجه به ساخت تعدادی سوله در مناطق سازمان مناطق آزاد، این فرصت برای مخترعان فراهم شد که به مناطق آزاد دعوت شوند و ظرفیت تجاری برخی از این اختراعات نیز فراهم شد.

وی با توجه به اینکه پیش از این توجه به ایده‌های نو کم بود، بیان کرد: نخبگان برای اینکه کنار صنعتگران قرار بگیرند، جذب می‌شوند و کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی تاسیس می‌شوند.

محسن جلالی معاون اجرایی رویداد جایزه بزرگ اختراعات ایران در ادامه این نشست افزود: این نخستین فستیوالی است که پس از اختتامیه تازه شروع به کار می‌کند و مراحل تجاری‌سازی آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نگاه به تجاری‌سازی باید نگاهی دلسوزانه باشد نه مسئولانه، افزود: از میان طرح‌هایی که ارسال شدند موضوعاتی در حوزه آتش‌نشانی، هوافضا، پلیمری، خودرو، زیست‌فناوری و آب‌شیرین‌کن خورشیدی نیز دیده می‌شوند.

در پایان این نشست اکبر نگیمی مسئول بخش تجاری‌سازی رویداد جایزه بزرگ اختراعات ایران افزود: با توجه به نشست‌هایی که با سرمایه‌گذاران انجام می‌شود، توافقاتی انجام می‌شود که با برندهای مطرح همکاری صورات گیرد و اختراعات برای تجاری‌سازی با برندها همگام می‌شوند.

مراسم اختتامیه نخستین فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران یکم اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور حسین دهقانی‌پوده وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و محمودواعظی  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برگزار می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :