موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

دیدار هیئت وکلای حقوق ثبتی ایتالیا با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور | موسسه پلکان

    
دیدار هیئت وکلای حقوق ثبتی ایتالیا با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور


هیئتی متشکل از دوازده نفر از وکلای حقوق ثبتی با گرایش های مالکیت معنوی و ثبت شرکتها، با دکتر تویسرکانی، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در محل این سازمان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، این هیئت حقوقی که با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و جهت آشنایی با ساختار قضایی و حقوقی ایران بویژه در بخش مالکیتهای مادی و معنوی به ایران سفر کرده است، در دیدار با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ضمن آشنایی با قوانین و فرآیندهای ثبتی، به بیان پرسشها و نقطه نظرات خود پرداختند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار با تشریح ساختار نظام قضایی و حقوقی ایران و اهمیت مباحث مربوط به ثبت مالکیتهای مادی و معنوی گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک ایران با پیوستن به اکثر معاهدات بین المللی در زمینه ثبت مالکیت ها از جمله ثبت اختراعات ، علائم تجاری و نشانه های جغرافیایی، حمایتهای مؤثری را از مخترعین و صاحبان و پدیدآورندگان این آثار به عمل می آورد.
 وی تعاملات حرفه ای و ارتباط مستمر با نهادهای متولی صیانت از حقوق مالکیت معنوی را از سیاست های اصلی سازمان ثبت اسناد و املاک برشمرد و یادآور شد: طی سالهای اخیر گامهای بسیار خوبی در این راستا برداشته شده و برنامه های پیش رو نیز با جدیت در حال پیگیری است .
تویسرکانی تأکید کرد: هم اکنون با اجرای شیوه های الکترونیکی ارائه خدمات ثبتی، فرایندهای خدمات رسانی سنتی در حال تحول و تاکنون آثار و نتایج مؤثری در پی داشته و هم اکنون با استقرار سیستم های نوین ، خدمت رسانی با حداقل مراجعات  و از طریق الکترونیکی ارائه می شود.
گفتنی است؛ این هیئت حقوقی در مدت اقامت خود در ایران از بخشهای مختلف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بازدید و از نزدیک در جریان فرآیندهای خدمات ثبتی کشور قرار خواهد گرفت.

 

منبع : سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :