موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ثبت اختراع ابزار دان‌خوری تمام اتوماتیک برقی در کشور | موسسه پلکان

ثبت اختراع  ابزار دان‌خوری تمام اتوماتیک برقی در کشور


ثبت اختراع  ابزار دان‌خوری تمام اتوماتیک برقی در ایرانمحقق دانشگاه فردوسی مشهد موفق به ساخت و ثبت اختراع ابزار دان‌خوری تمام اتوماتیک برقی مرغ گوشتی شده است.

 

 

 

 

 

 

خشایار پورنیا، دانشجوی مقطع دکتری رشته علوم دامی گرایش تغذیه طیور دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در این مورد اظهار کرد: در زمان گذشته برای پرورش جوجه تا 10 روزگی از بشقاب و بعد از آن از دان‌خوری استفاده می‌شد که علاوه بر هزینه مشکلاتی از قبیل زمان، نیروی کارگری برای پر کردن بشقابها بصورت دستی و تعویض بشقاب با دان‌خوری را در بر داشته است. لذا بر آن شدم تا با تولید دان‌خوری واحدی که در کل دوره پرورش استفاده می‌شود، علاوه بر جنبه اقتصادی مرغداران، باعث صرفه جویی در زمان آنها نیز شوم.

وی با اشاره به مزایای دان‌خوری ساخته شده تصریح کرد: استفاده از یک دان‌خوری واحد از ابتدا تا انتهای دوران پرورش مرغ که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه و ... می‌شود، ایجاد فضای آزاد بیشتری برای تغذیه به سبب جلوگیری از ورود جوجه به درون دان‌خوری در سنین ابتدایی، شستشوی راحت و آسان دان‌خوری به جهت سهولت در مونتاژ و دمونتاژ کردن دانخوری، پر کردن خواراک به درون دانخوری بصورت اتومات (انبار، سیستم انتقال دان، هاپر، لوله دانخوری، دان‌خوری) توسط وینچ در ابتدای هر خط دانخوری و حذف و یا تنظیم میزان ریزش خوراک در یک یا چند دانخوری با استفاده از کاردک (در صورت عدم نیاز) از جمله مزایای این دانخوری محسوب می‌شود.

خشایار پورنیا با ارائه این دستگاه و شرکت در چهارمین جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی خراسان که از 23 تا 25 مهر ماه امسال برگزار شد، به عنوان برگزیده این جشنواره و مخترع واجد شرایط در نزد بنیاد ملی نخبگان شناخته شد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 
نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :