موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع دستگاه فشارسنج شادی برای بررسی احساس افراد! | موسسه پلکان

 

اختراع دستگاه فشارسنج شادی برای بررسی احساس افراد!


اختراع دستگاه فشارسنج شادی برای بررسی احساس افراد!گفته می‌شود که لبخند مانند خمیازه مسری است ؛ اکنون یک سازنده لیتوانیایی قصد دارد از این واقعیت برای ساخت برنامه‌ای به منظور گسترش شادی استفاده کند.

 

 

 

 

 

 این برنامه رایگان موسوم به «فشارسنج شادی(Happiness Barometer)» به اسکن چهره فرد برای سنجش شادی آنها از یک تا 10 بر اساس میزان خوشحالی آنها می‌پردازد.

سپس می‌توان این سنجش شادی را به یک تمبر زمانی چسبانده و موقعیت مکانی و حتی آب‌وهوای آن زمان را پیش از به اشتراک گذاری با دیگران به آن افزود.

شرکت آزمایشگاه‌های لیمو در لیتوانی مدعی است که هدف این برنامه، تشویق مردم جهان به لبخند و به اشتراک‌گذاری احساسات خوب است و اینکه هر روز بدون لبخند یک روز از دست رفته است.

فشارسنج شادی با همکاری شرکت SkyBiometry ساخته شده که الگوریتم آنرا برای شناسایی احساسات انسان ساخته است.

برای دستیابی به سنجش شادی، کاربران یا از دوربین روی گوشی خود برای اسکن چهره‌شان استفاده کرده یا می‌توانند حالت خود را بطور دستی بسنجند.

همچنین کاربران می‌توانند تصاویر دوستان خود را برای سنجش شادی آنها اسکن کنند.

از دیگر ویژگیهای این فناوری، تاریخچه شادی آن بوده که حالت شخص را پیگیری می‌کند.

احساسات در هر ساعت قابل ثبت بوده و از آنجایی که هر حس ثبت شده بر اساس مکان برچسب می‌خورد، کاربران می‌توانند همچنین فهرستی از شادترین و غمگین‌ترین شهرها را در اختیار داشته باشند.

برگرداندن گوشی به یک سمت همچنین یک نمودار هفتگی از شادترین شهرها را نمایش خواهد داد.

فشارسنج شادی هم‌اکنون برای دستگاه‌های دارای سیستم عامل iOS‌ قابل دسترسی بوده اما به گفته سازندگان نسخه قابل استفاده آن بر روی گوشی‌های اندروید نیز بزودی عرضه خواهد شد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 
نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :